گلکسی اس ۱۰ بدون اسکنر عنبیه چشم و در دو اندازه نمایشگر عرضه می‌شود


درباره پرچمدار بعدی خانواده گلکسی اس سامسونگ یعنی گلکسی اس ۱۰ شایعات زیادی وجود دارد. یکی از این شایعات را می‌توان به راه اصلی احراز هویت کاربر مربوط دانست. سامسونگ تلاش خود را کرده تا از حسگر اثر انگشت عبور کنند و راه سریع تر و ایمن تری را برای احراز هویت کاربر ایجاد کند اما راه آن‌ها اسکنر عنبیه چشم بود که موفقیت زیادی را کسب نکرد. دلیل عدم موفقیت را می توان سرعت پایین و محدود بودن شرایط استفاده از آن عنوان کرد. اما اپل در مقابل بسیار شجاعانه حسگر اثر انگشت را که در آیفون های آنها به نام Touch ID شهرت داشت را به صورت کامل حذف کرده و در آیفون X از سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی که به آن Face ID می‌گویند، استفاده می‌کند. حالا شایعاتی درباره گلکسی اس ۱۰ وجود دارد که می‌گوید کره ای ها اسکنر عنبیه چشم را در پرچم‌دار سال ۲۰۱۹ خود استفاده نخواهند کرد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا این شایعه را بیشتر بررسی کنیم.

می‌دانیم که سامسونگ در حال توسعه حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر برای پرچمدار های خود است. این تلاش از پرچمدار سال ۲۰۱۷ سامسونگ یعنی گلکسی اس ۸ ادامه داشته و تا کنون که در تابستان سال ۲۰۱۸ قرار است گلکسی نوت ۹ رونمایی شود به ثمر ننشسته است. شایعات می‌گویند که شاید سامسونگ موفق شود سیستم تشخیص چهره سه بعدی را در اندازه کوچکتر و در حاشیه بالای نمایشگر جای دهد تا دیگر نیازی به بریدگی نمایشگر هم نباشد. در این صورت حتماً شما هم حدس می‌زنید که اسکنر عنبیه چشم سامسونگ در کنار سیستم تشخیص چهره دو بعدی آنها کاملا بی استفاده می شود. پس دور از ذهن نیست که بگوییم گلکسی اس ۱۰ بدون اسکنر عنبیه چشم ارائه می شود.

گلکسی اس ۱۰ بدون اسکنر عنبیه چشم ارائه می شود

اما شایعه‌ای دوم که همراه با این موضوع منتشر شده این است که گلکسی اس ۱۰ با دو اندازه نمایشگر ارائه می‌شود. اگر شما هم دنبال کننده اخبار و تولیدات موبایلی سامسونگ باشید می دانید که این موضوع پس از تصمیم اپل برای تولید دو اندازه نمایشگر آیفون گرفته شده و حالا سامسونگ به جای اینکه عرضه نسخه نمایشگر بزرگتر خود را شش ماه بعد از خانواده گلکسی اس و در خانواده گلکسی نوت انجام بدهد، یک عضو در خانواده گلکسی اس به آن اختصاص داده است که با پسوند پلاس شناخته می شود.

گلکسی اس ۱۰

گلکسی اس ۱۰

حال گفته می شود که احتمالاً گلکسی اس ۱۰ و گلکسی اس ۱۰ پلاس با اندازه نمایشگر های ۵.۸ و ۶.۳ اینچی عرضه می شود. پیش از این در تصویری وسوسه برانگیز که ادعا می شد مربوط به گلکسی اس ۱۰ است، دستگاهی را می دیدیم که حاشیه بسیار ناچیزی دارد. اگر آن شایعه درست باشد و اندازه نمایشگر پرچمدار های ۲۰۱۹ سامسونگ به اندازه نمایشگر پرچمدارهای ۲۰۱۸ آنها باشد ما شاهد دستگاه هایی با اندازه کمتر و خوش دست تر خواهیم بود. البته از آنجا که شرکت‌ها سعی می‌کند تا آنجا که جا دارد نمایشگر را بزرگتر کنند و ابعاد فیزیکی که برای دسته کاربر آشنا است را تغییر ندهند، ما فکر می کنیم که اگر حاشیه نمایشگر واقعا بخواهد آنقدر کم شود پس سامسونگ اندازه نمایشگر را افزایش می‌دهد و اگر اندازه نمایشگر به اندازه نسل قبل باشد، پس حاشیه نمایشگر قرار نیست به شکل دراماتیکی کاهش پیدا کند.

نظر شما درباره این شایعه چیست؟ فکر می‌کنید که گلکسی اس ۱۰ (Galaxy S10) با چه راه احراز هویتی ارائه شود؟ تشخیص چهره سه بعدی؟ اسکنر عنبیه چشم؟ حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر یا حسگر اثر انگشت سنتی که روی قاب پشتی و زیر دوربین طراحی شده است؟لینک منبع

افزودن یک دیدگاه